Сухий кашель – симптом великої кількості захворювань. Він може виникнути не лише як реакція на проблеми дихальних шляхів, але і в наслідок захворювань шлунково-кишкового тракту, серця, ендокринних проблем.   Викликати сухий кашель можуть і зовнішні подразнювачі: дим, хлорні та аміачні пари,  пил та інші частинки, що містяться у повітрі.  

Чому виникає сухий кашель

Серед найрозповсюдженіших причин виникнення затяжного сухого кашлю у дорослих та дітей можна виділити:

 • різні інфекційні захворювання;
 • захворювання органів дихальної системи;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • патології серцево-судинної системи;
 • захворювання щитовидної залози;
 • куріння, алергічні реакції, вдихання пилу, потрапляння сторонніх предметів.

У дитячому віці сухий кашель частіше за все супроводжує захворювання пов’язані з потраплянням до організму вірусів. Це ГРВІ, коклюш, ларинготрахеїт, бронхіт та інші проблеми, зо викликають порушення роботи дихальних шляхів. У дорослих нерідко сухий кашель виникає як реакція на зовнішні подразнювачі, адже усі представники старшого покоління частіше опиняються в умовах, де повітря – забруднене.   

Сухий кашель: які ознаки та симптоми захворювання

Сухий кашель може мати як поодинокий так і нападоподібний характер. Найчастіше кашльовий рефлекс викликає неприємні відчуття аж до болю в органах дихання та грудній клітині.  Він може бути надсадним та  болісним, тривалим, викликати «дряпаючі» відчуття. Кашель може проявлятись нападами протягом всього дня або турбувати в нічний час. Часто сухий кашель супроводжується слабістю, болем у м’язах, підвищенням температури тіла,  ознобом. Симптоматика залежить від клінічної картини основного захворювання, яке стало причиною кашлю.  

По характеру кашлю можна припустити і причини його виникнення. Наприклад:

 • при захворюваннях гортані та трахеї виникає гучний кашель;
 • при плевриті спостерігається часте коротке покашлювання;
 • при бронхіальній астмі кашель свистячий;
 • при туберкульозі кашель тривалий та незатихаючий;
 • при захворюваннях серця найчастіше спостерігається нічний кашель;
 • при проблемах к шлунково-кишковим трактом кашель з’являється під час прийому їжі.

Для визначення типу кашлю та отримання найбільш ефективного лікування необхідно якнайскоріше звернутись до лікаря та пройти обстеження Не варто відкладати візит до медичного закладу, особливо якщо мова іде про дітей. Сильний кашель не просто викликає біль, але і може стати причиною розвитку ускладнень, в том числі блювання, пошкодження слизової та появи кровотечі, порушень сну, підсилення дратівливості, депресій. Кашель потрібно лікувати.  

Чим лікувати сухий кашель

Прояви кашлю не лікують окремо – основною задачею повинно стати позбавлення від причин кашльового рефлексу ( основного захворювання). Проте, полегшити стан хворого необхідно, при цьому направивши вплив лікарських засобів і на лікування хвороби. С цією метою застосовують різні медикаменти, найбільшої популярністю серед яких досягли препарати на основі натуральних компонентів з комплексною дією.

Що приймати при сухому кашлю, як його лікувати? Засіб повинен мати муколітичну, спазмолітичну, протизапальну, пом’якшуючу дію. До таких багатофункціональних медикаментів з натуральним складом відноситься Бронхипрет® - німецький фітопрепарат  від кашлю, в складі якого  стандартизовані екстракти лікарських рослин: плюща, первоцвіту, чабрецю.

Як діє засіб Бронхипрет® при сухому кашлі? Препарат має протизапальну дію на органи дихання, знімає подразнення, сприяє відновленню слизової. Усунення причин, що викликають кашель, сприяє зниженню больових відчуттів та пом’якшенню кашлю. При  цьому препарат бореться з вірусами, що потрапили до організму, усуваючи причини виникнення кашльового рефлексу.

В більшості випадків лікування сухого (непродуктивного) кашлю спрямоване на переведення його в продуктивний (вологий)  з метою відновлення прохідності дихальних шляхів та нормалізації стану слизової. Результат такого лікування – зникнення кашлю та позбавлення від причин його виникнення. Для лікування сухого кашлю як у дітей, так і у дорослих можливо підібрати найзручнішу форму препарату Бронхипрет®: сироп, таблетки або ж концентрований розчин. Підбирайте форму препарату у відповідності до віку хворого і його перевагам щодо форми.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

Медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“

Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я