Бронхіт – захворювання, що викликає запалення єднаючу частину легень та трахеї – бронхів.  Під впливом різних вірусів бронхи запалюються. Причиною захворювання можуть також стати вторинні інфекції, попадання до дихальної системи токсинів, пилу, диму та інших сторонніх частинок. В результаті тканини запалюються, викликаючи суттєві ускладнення у функціонуванні дихальних шляхів.  

Розрізняють хронічну та гостру формі бронхіту. Вони відрізняються симптоматикою, перебігом та лікуванням.

Брохіт в гострій формі. 

На початкових стадіях бронхіт в гострій формі легко сплутати з застудою.  Найчастіше захворювання обумовлене респіраторною вірусною інфекцією, розвивається у холодну пору року і супроводжується кашлем: спочатку сухим, згодом – вологим з відділенням мокротиння.  Слиз може мати білий, жовтий або зелений відтінок. Нерідко гострий бронхіт супроводжується високою температурою тіла, нежитем.  Тривалість хвороби в середньому складає 3 тижні, прості наслідки захворювання можуть спостерігатись ще довго  -  до 8 тижнів.

Бронхіт в хронічній формі

Хронічний бронхіт передбачає тривалий перебіг хвороби з періодичними загостренням та виходами в гостру форму. Хронічний бронхіт також супроводжується кашлем, причиною якого є порушення функцій дихальної системи та підвищення виділення в’язкого секрету.  При гострій формі бронхіту причина кашлю полягає у запаленні дихальних шляхів.

Чому виникає бронхів та його симптоми

Бронхіт -захворювання викликане вірусами, бактеріями, хламідіями, мікоплазмами, грибками. Стрімкий розвиток бронхіту при потраплянні інфікуючих організмів до дихальних шляхів пов'язаний зі зниженням імунітету. Відсутність належною імунної відповіді призводить до швидкого розмноження патогенної флори та появі перших симптомів проблеми.

Основна ознака бронхіту – кашель. Він може бути сухим чи вологим:

До основних симптомів гострої форми захворювання можна віднести різке підвищення температури, втому, апатію, підвищене потовиділення, озноб, жорстке дихання, появи хрипів,  К основным симптомам острой формы заболевания можно отнести резкое повышение температуры, быструю утомляемость, апатию, вялость, повышенное выделение пота, озноб, ужесточение дыхания, появление хрипов, задишки та больових відчуттів у грудній клітині. одышки и болевых ощущений в грудной клетке.

Хронічну форму бронхіту допомагає визначити інший список симптомів:

  • вологий кашель з виділеннями;
  • плутане дихання під час фізичної  активності;
  • підвищення температури (необов’язково)

При хронічному бронхіті симптоми захворювання можуть змінюватись в різних загостреннях.

Як лікувати бронхіт

Гострий бронхіт нерідко походить сам по собі і не потребує серйозного лікування, проте облегшити стан хворого, в будь-якому випадку, необхідно. З цією метою застосовують засоби від кашлю комплексної дії, які допомагають перетворити сухий кашель на вологий, розрідити мокротиння та вивести його з організму. Після нормалізації функції виділення секрету та відновлення працездатності миготливого епітелію (що відповідає за евакуацію слизу), кашель переходить в суху форму і припиняється.

Лікування хронічного бронхіту передбачає прийом противірусних засобів, відхаркувальних препаратів. Основна задача у боротьбі з кашлем – перетворити бронхіальний секрет для спрощення його виведення та подолати інфекцію, яка стала причиною порушення функції органів дихання.  

Для лікування сухого та волого кашлю використовуйте німецький фітопрепарат Бронхипрет®. Препарат представлений у різних формах, завдяки чому буде просто підібрати оптимальне рішення для кожного випадку захворювання як для дітей, так і для дорослих.   

Фітопрепарат Бронхипрет® ефективний при лікуванні як гострого, так і хронічного бронхітів. В основі лікарського засобу – рослинні компоненти: плющ, чебрець,  первоцвіт. Чебрець має потужну секретолітичну, протизапальну, противірусну, антимікробну та бронхолітичну дію. Листя плюща допомагають відновити секретолітичну функцію, мають протимікробні властивості та сприяють відкашлюванню.  Корінь первоцвіту використовуються завдяки їх сильній бронхолітичній та секретолітичній дії.  

Для забезпечення високого рівня компонентів, компанія Bionorica SE використовує виключно сировину високої якості, яка вирощується на власних ділянках. Застосування інноваційних технологій в обробці рослин та екстракції дозволяє добувати максимально корисні речовини та створювати натуральні продукти з доведеною ефективністю.

Бронхипрет® завдяки своєму натуральному складу може застосовуватись для лікування бронхіту у дітей з 2 років. Малечі призначають Бронхипрет® сироп, який вирізняється м’якістю дії та приємним смаком.  Дозування розраховують виходячи з віку дитини.  

Бронхипрет® сироп, як і інші форми препарату (таблетки, розчин), можуть приймати для лікування бронхіту дорослі.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

Медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“

Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я