header banner articles

Що треба знати про гострий бронхіт?

Гострий бронхіт — один із найпоширеніших діагнозів у лікарів загальної практики. Оскільки хвороба зазвичай проходить сама по собі протягом одного-двох тижнів, багато хворих навіть не звертаються до лікаря.

Що таке гострий бронхіт?

При гострому бронхіті слизова оболонка нижніх дихальних шляхів запалюється. У більшості випадків це викликано застудою вірусною інфекцією.

Гострий бронхіт, зазвичай, проявляється кашлем з мокротою або без, залежно від стадії захворювання. Спочатку може спостерігатися невелика температура, а також біль у м’язах, кінцівках та в грудині при кашлі. Якщо слизові оболонки у верхніх дихальних шляхах також атакуються, до симптомів додаються типові симптоми застуди, такі як нежить та біль у горлі.

Як відбувається зараження?

Віруси передаються за допомогою краплинної інфекції, особливо при вдиханні повітря, що містить віруси, або при дотику до забруднених поверхонь, таких як дверні ручки, тощо. Ризик зараження підвищується в холодну та вологу пору року. Інкубаційний період від зараження до появи симптомів дуже короткий – приблизно від 1 до 3 діб. Протягом цього часу безсимптомні вірусоносії вже можуть заражати інших контактних осіб. 

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Чи можете ви скоротити тривалість бронхіту?

На жаль, це можливо лише у дуже обмеженій мірі. Терпіння так само необхідне, як відпочинок і, залежно від загального стану, постільний режим. Рослинні ліки, такі як Бронхипрет®, можуть полегшити симптоми і сприяти одужанню.  Крім того гідно з результатами досліджень, Бронхипрет® може попередити ускладнення.

Це важливо, адже затримка гострого бронхіту може перерости в хронічний бронхіт. Обидві форми схожі за симптомами, але хронічний бронхіт є більш серйозною проблемою для здоров'я і часто важко піддається терапевтичному контролю.

Лікарські засоби з рослин?

На відміну від сінтетичних препаратів, що виготовляються лише з одним активним інгредієнтом, рослинні ліки містять велику кількість ефективних інгредієнтів. Завдяки цьому вони мають комплексну дію і разом з тим гарну переносимість і мінімум побічних ефектів.
Прикладом такого препарату є Бронхпрет®. Він розріджує густий, слиз, виводить його з бронхів, стримує запалення дихальних шляхів та заспокоює надокучливий кашель.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

Медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“

Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я