Що треба знати про гострий бронхіт

Гострий бронхіт — один із найпоширеніших діагнозів у лікарів загальної практики. Оскільки хвороба зазвичай проходить сама по собі протягом одного-двох тижнів, багато хворих навіть не звертаються до лікаря.

Що таке гострий бронхіт?

При гострому бронхіті слизова оболонка нижніх дихальних шляхів запалюється. У більшості випадків це викликано застудою вірусною інфекцією.

Гострий бронхіт, зазвичай, проявляється кашлем з мокротою або без, залежно від стадії захворювання. Спочатку може спостерігатися невелика температура, а також біль у м’язах, кінцівках та в грудині при кашлі. Якщо слизові оболонки у верхніх дихальних шляхах також атакуються, до симптомів додаються типові симптоми застуди, такі як нежить та біль у горлі.

Як відбувається зараження?

Віруси передаються за допомогою краплинної інфекції, особливо при вдиханні повітря, що містить віруси, або при дотику до забруднених поверхонь, таких як дверні ручки, тощо. Ризик зараження підвищується в холодну та вологу пору року. Інкубаційний період від зараження до появи симптомів дуже короткий – приблизно від 1 до 3 діб. Протягом цього часу безсимптомні вірусоносії вже можуть заражати інших контактних осіб. 

Чи можете ви скоротити тривалість бронхіту?

На жаль, це можливо лише у дуже обмеженій мірі. Терпіння так само необхідне, як відпочинок і, залежно від загального стану, постільний режим. Рослинні ліки, такі як Бронхипрет®, можуть полегшити симптоми і сприяти одужанню.  Крім того гідно з результатами досліджень, Бронхипрет може попередити ускладнення*.

Це важливо, адже затримка гострого бронхіту може перерости в хронічний бронхіт. Обидві форми схожі за симптомами, але хронічний бронхіт є більш серйозною проблемою для здоров'я і часто важко піддається терапевтичному контролю.

Лікарські засоби з рослин?

На відміну від сінтетичних препаратів, що виготовляються лише з одним активним інгредієнтом, рослинні ліки містять велику кількість ефективних інгредієнтів. Завдяки цьому вони мають комплексну дію і разом з тим гарну переносимість і мінімум побічних ефектів.
Прикладом такого препарату є Бронхпрет®. Він розріджує густий, слиз, виводить його з бронхів, стримує запалення дихальних шляхів та заспокоює надокучливий кашель.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

Медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“

Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я