header banner articles

Як вилікувати кашель?

Кашель – рефлекс та викликаний він подразненням дихальних шляхів, яке часто супроводжує ГРВІ. Як позбутися кашлю, чи потрібно його лікувати і як правильно це робити для досягнення максимального ефекту?

Чому з’являється кашель

Кашель супроводжує природню реакцію організму на потрапляння вірусів та бактерій. Це природній механізм самоочищення – за допомогою кашлю організм намагається якнайшвидше вивести іншорідні тіла. Дуже зрідка кашель виникає само по собі і є захворюванням, а не симптомом основного захворювання. Тим не менш, від кашлю слід позбавлятись, проте лише у комплексі з лікуванням основної хвороби. Головна задача лікування кашлю – полегшити стан хворого, позбутися джерела проблеми (вірусів, бактерій, пилу та алергенів у горлі, носі, трахеї, бронхах).

Кашель може бути спричинений різними факторами. Найчастіше до них відносять нежить, вірусні інфекції, пневмонії, алергію, куріння, прийом медикаментів, серйозні патологоічні зміни в легенях.

Нежить як причина кашлю

Нежить – одне з найбільш розповсюджених захворювань. Дихання хворої людини ускладнюється через велику кількість слизу, який або закупорює носоглотку, або стікає по задній стінці, подразнюючи верхні дихальні шляхи. У спробах позбавитись від слизу організм продукує кашель, для усунення якого слід як можна швидше розпочати лікування нежитю. Лікуючи причину виникнення ГРВІ та зменшуючи кількість слизу,  можна зменшити силу кашлю та збільшити часові проміжки між нападами. Для полегшення стану приймайте препарати на рослинній основі - Бронхипрет® для дорослих та дітей усуває запалення у органах дихання, полегшує дихання, допомагає впоратись з неприємними захворюваннями у короткий термін.   

Кашель при вірусних інфекціях

Проникнення у організм вірусу, що викликає захворювання дихальних шляхів, часто стає причиною кашлю., адже такі хвороби, у переважній більшості, супроводжуються нежитем, набряком слизової, больовими відчуттями. Якщо не зайнятись лікуванням вірусного захворювання відразу, проблема може ускладнитись: вірус «опускається» до бронхів, і провокує розвиток бронхіту, пневмонії.  Ці захворювання супроводжуються вологим (продуктивним) кашлем з великою кількістю мокроти. Для полегшення стану слід забезпечити виведення мокроти і слизу. З цією задачею може допомогти впоратись Бронхипрет® розчин, сироп (підходить як для дорослих, так і для дітей) або таблетки –препарати в основі яких такі рослини як тим’ян, плющ, первоцвіт. Бронхипрет® діє комплексно: знімає запалення, сприяє зниженню ефективності розповсюдження вірусу, розріджує та виводить мокроту. Таким чином, він може бути ефективним на всіх стадіях розвитку кашлю при ГРВІ.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Лікування кашлю при курінні, алергіях, прийомі медичних препаратів.

Іноді причиною виникнення кашлю стає «зовнішній» вплив на організм. Так, рефлекс відкашлювання може бути побічним явищем при прийомі певних медичних препаратів, наслідком потрапляння у дихальні шляхи диму (як під час активного, так і під час пасивного куріння), сторонніх частинок (пилок, шерсть, пил). Кашель при алергіях та прийомі певних медичних препаратів також слід послаблювати – полегшити стан допоможуть ліки, що зменшують подразнення дихальних шляхів.

Ще одна розповсюджена причина появи кашлю – астма. Це хронічне соматичне захворювання, механізм протікання якого подібний до проявів алергічної реакції. Для зняття симптомів кашлю приймайте препарати, що зменшують подразнення, набряку, больових відчуттів у грудній клітині.  

Кашель при патологіях органів дихання.

Тривалий кашель може стати симптомом серйозних патологій легень, наприклад, новоутворень, порушень структури і т.п. Якщо кашель турбує Вас протягом тривалого часу та не зникає після прийому препаратів – пройдіть обстеження та обов’язково зверніться до лікаря.

Лікування кашлю

Повністю вилікувати кашель можливо вилікувавши основне захворювання. А мінімізувати неприємні симптоми можна відразу після появи відкашлювального рефлексу. Починайте прийом медичних препаратів призначених для сухого або вологого кашлю.  Німецький лікувальний фітопрепарат Бронхипрет® чудово справляється з поставленою задачею. Бронхипрет® має комплексну дію та поєднує в собі відразу декілька властивостей:  

  • Відхаркувальна;
  • Протизапальна; 
  • Противірусна.

Таким чином, вплив на проблему відбувається відразу з декількох сторін. Завдяки зменшенню запалення, зняттю набряку, розрідженню мокроти та її виведенню, сила кашлю суттєво знижується. При цьому препарат має доведену противірусну дію, що особливо важливо на початку ГРВ з кашлем, коли потрібно впливати безпосередньо на причину кашлю.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

Медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“

Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я