активність 5-LO

Розділ виключно для фахівців у галузі охорони здоров'я

  • Вся інформація у цьому розділі призначена виключно для фахівців у галузі охорони здоров'я.
  • Використовуючий цей розділ Ви підтверджуєте, що Ви є фахівцем у галузі охорони здоров'я.
  • Якщо Ви не є фахівцем  у галузі охорони здоров'я  - ознайомлюючись з матеріалами розділу Ви берете на себе відповідальність за можливе спотворене розуміння матеріалів.

Принцип синергічної активності

Протягом тривалого часу дія досліджуваної комбінації чебрецю та плюща або чебрецю та первоцвіту залишалася нез’ясованою. Нещодавно було вивчено молекулярний механізм синергічної дії чебрецю та плюща.На поверхні альвеол і бронхіальних клітин м’язів були знайдені бета-2 адренорецептори. Адреналін може активувати ці рецептори. Активація бета-2-адренорецепторів викликає звуження м’язових клітин бронхів, що призводить до розслаблення гладкої мускулатури бронхів і подальшого бронхіального розширення. В альвеолярних клітинах активовані бета-2-адренорецептори викликають вироблення та вивільнення сурфак-танту. Сурфактант – це секретований ліпопротеїновий комплекс, який одночасно поліпшує поглинання кисню в альвеолах і призводить до розрідження густого слизу, що полегшує транспортування в’язкого слизу.Як і адреналін, деякі інгредієнти чебрецю (ймовірно, флавоноїди), здатні активувати бета-2-адренорецептори. 

Дія препарату Бронхипрет  <sup>®</sup> на активність 5-ліпоксигеназиМодель синергічного принципу дії чебрецю і плюща на м’язові клітини альвеол і  бронхіол.

Це призводить до бронходилатації та видалення в’язкого слизу, роблячи дихання значно легшим. Одним з інгредієнтів плюща є сапонін, α-гедерін, який забезпечує якнайбільше бета-2-адренорецепторів на мембранах м’язових клітин бронхів і альвеолярних клітин. Альфа-гедерін запобігає поглинанню (інтерналізація) активованих бета-2-адренорецепторів у клітини, які б за умов поглинання були недоступні для активації за допомогою чебрецю. Результат дії комбінації з плющем полягає у збільшенні кількості бета-2-адренорецепторів, як центрів зв’язування компонентів чебрецю. Таким чином, поєднання з плющем, має сприяти підтримці бронхолітичної дії чебрецю та його здатність сприяти розріджувати мокротиння (Wagner, 2009) (Рис. 11).

1. Seibel J et al., Influence of Бронхипрет FCt, Thyme and Ivy on the production of Leukotrienes  and 5-LO activity GA Conference 2014, Poster

2. Wagner U. Thymian-Efeu-Kombination nutzt SynergieEffekte in Wirkung und Wissenschaft.  Pharm. Unserer Zeit, 1/2009 (38), 83-85.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я