доведення ефективності бронхипрет

Розділ виключно для фахівців у галузі охорони здоров'я

  • Вся інформація у цьому розділі призначена виключно для фахівців у галузі охорони здоров'я.
  • Використовуючий цей розділ Ви підтверджуєте, що Ви є фахівцем у галузі охорони здоров'я.
  • Якщо Ви не є фахівцем  у галузі охорони здоров'я  - ознайомлюючись з матеріалами розділу Ви берете на себе відповідальність за можливе спотворене розуміння матеріалів.

Бронхипрет® – переконливо ефективний препарат від кашлю та бронхіту

Два поточних проспективних, подвійних сліпих плацебо-контрольованих клінічних дослідження за 
участю 363 і 362 пацієнтів відповідно, довели ефективність і переносимість сиропу Бронхипрет® і таблеток Бронхипрет® ТП, у дорослих з гострим бронхітом і продуктивним кашлем. Поєднання чебрецю та 
плюща у сиропі Бронхипрет® разом з поєднанням чебрецю та первоцвіту у таблетках Бронхипрет® було 
значно ефективнішим в лікуванні симптомів в порівнянні з контрольною групою плацебо. Ефективність 
обох лікарських форм препарату Бронхипрет® з’ясувалася, коли напади кашлю у пацієнтів зменшилась на 50% від вихідного рівня 2 днями раніше в порівнянні з плацебо (Рис. 1 і 2). Вже через 4 дні більшість пацієнтів у групі, що лікувалася сиропом  Бронхипрет® повідомили про полегшення симптомів (83 %) у порівнянні з групою плацебо. У групі плацебо навіть після 10 днів, тільки 74,7 % відзначили поліпшення (Рис. 3)(Kemmerich et al., 2006). Переносимість сиропу і таблеток в обох дослідженнях була  подібною до переносимості плацебо (Kemmerich et al., 2006 та Kemmerich, 2007).

сироп і таблетки Бронхипрет

порівнянняЯкість виконання клінічних досліджень з протикашльовими препаратами, що містять плющ, оцінювалась в незалежному огляді  Холдзінгера і Шено, 2011. Тільки  одне з 10 досліджень, включених  в даний огляд, наголошувало на дизайні дослідження; це було дослідження препарату Бронхипрет®  Кеммеріхом (2006). Це єдине дослідження для отримання повної оцінки і воно було оцінено як «сильне» (загальна оцінка).
Шкала Джадад – це єдина прийнята п’ятибальна система оцінювання  для визначення якості клінічних  досліджень. Бал 5 означає, що препарат відповідає всім прийнятим  критеріям.

Рис. 3: Позитивна клінічна відповідь (%) на застосування сиропу Бронхипрет® або плацебо (Kemmerich et al, 2006).

Рис. 4: Витяг з результатів систематичної оцінки досліджень препаратів плюща
Рис. 4: Витяг з результатів систематичної оцінки досліджень препаратів плюща

1. Kemmerich B et al. Efficacy and Tolerability of a Fluid Extract Combination of Thyme Herb and Ivy Leaves and Matched Placebo in Adults Suffering from Acute Bronchitis with Productive  Cough. Arzneim.-Forsch./Drug Res. 56, No.9, (2006) 652-660.
2. Kemmerich B. Evaluation of Efficacy and Tolerability of a Fixed Combination of Dry Extracts  of Thyme Herb and Primrose Root in Adults Suffering from Acute Bronchitis with Productive  Cough. Arzneim.-Forsch./Drug Res. 57, No.9, (2007) 607-615.

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я