Кашель від кондиціонера: причини появи, профілактика та методи лікування

З настанням літньої спеки в кожному офісі та магазині, а також у багатьох квартирах активно працюють кондиціонери. Такий винахід людства значно полегшує життя людині, але також він нерідко стає причиною виникнення симптомів застуди. Але що робити, якщо з’явився кашель від кондиціонера? Як впоратися з таким симптомом якнайшвидше? Спробуємо розібратися в цьому питанні трохи детальніше.

Чому виникає кашель від кондиціонера?

Використання кондиціонера дуже часто призводить до нездужання. Найчастіше кашель на тлі охолодження повітря може виникнути внаслідок розвитку банального ГРВІ. І лікарі часто попереджають, що кондиціонери створюють сприятливі умови для виникнення застуди, зокрема:

 • знижують температуру повітря, стаючи причиною протягу й переохолодження, що спричиняє стрес для імунної системи й підвищує сприйнятливість організму до хвороби;
 • сушать повітря, порушуючи функції слизових оболонок, що призводить до ослаблення місцевого імунітету і збільшення ризику інфікування різними патогенними мікроорганізмами;
 • підвищують концентрацію патогенних речовин у довкіллі, оскільки за відсутності регулярного чищення на деталях кондиціонера накопичується і розмножується значна кількість бактерій (1).

Але це не єдині чинники, які можуть пояснити те, чому від кондиціонера болить горло. Існують і інші більш небезпечні стани, пов’язані із застосуванням такого приладу, зокрема:

 • легіонельоз — важке інфекційне захворювання, що було спричинене бактерією, яка може жити у вологому середовищі кондиціонера;
 • алергічні захворювання — разом із потоком повітря кімнатою може поширюватися пил або грибкові спори, які й спричиняють сухий кашель від кондиціонера.

Зазвичай звичайна застуда або ГРВІ супроводжуються не тільки болем у горлі та кашлем, а й іншими симптомами, наприклад, нежитю, головним болем, ознобом, підвищенням температури тощо. (2) Більш рідкісна і важка хвороба легіонерів може проявлятися класичними симптомами ГРВІ, які можуть доповнюватися летаргією, сплутаністю свідомості, діареєю, появою мокротиння зі слідами крові.

Поради щодо використання кондиціонерів

Вивчивши вищевикладену інформацію, багато хто може подумати, що кашель від кондиціонера неминучий, і щоб виключити ризик його розвитку, необхідно відмовитися від охолодження повітря. Але насправді це не так. Якщо болить горло від кондиціонера, необхідно просто переглянути свій підхід до використання цього приладу й дотримуватися кількох простих правил для збереження здоров’я:

 • відрегулюйте потік повітря — він не має дути безпосередньо на вас або інших людей;
 • відрегулюйте температуру на 5–7 °С нижче за температуру на вулиці, більший діапазон стає сильним стресом для організму;
 • не остуджуйте температуру нижче 22°С;
 • відмовтеся від різкого охолодження повітря, знижуйте температуру завжди поступово;
 • стежте за вологістю повітря — використовуйте зволожувач або періодично відкривайте вікна на провітрювання;
 • регулярно очищайте прилад і проводьте заміну фільтрів, звертаючись до фахівців.

Якщо від кондиціонера болить горло попри всі вжиті заходи, варто проконсультуватися з лікарем і прислухатися до свого організму. Можливо, розвитку хвороб сприяє сильне зниження опірності, яке може спостерігатися на тлі неправильного харчування, нездорового способу життя, перевтоми та стресу.

Бронхипрет® під час лікування кашлю

Точну відповідь на питання, чим лікувати кашель від кондиціонера може дати тільки лікар, який визначить причини розвитку такого симптому й підбере терапію з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Але на допомогу в лікуванні такого нездужання може прийти Бронхипрет® — препарат на рослинній основі, що здатний допомогти наблизити одужання за застуди (ГРЗ та ГРВІ), бронхіту, трахеїту та інших захворювань бронхолегеневої системи, що можуть розвинутися на тлі використання кондиціонера. Такий засіб від відомої німецької компанії Біонорика СЕ випускають у трьох лікарських формах — у вигляді розчину, сиропу й таблеток, і він містить рослинні екстракти (розчин і сироп містять екстракт трави чебрецю і листя плюща, а таблетки — екстракт трави чебрецю та коріння первоцвіту). Ці рослинні компоненти чинять комплексний вплив:

 • пом’якшують болісний сухий кашель, роблять його більш рідкісним і не таким виснажливим;
 • збільшують активність секреторних клітин дихальних шляхів, завдяки чому сухий кашель стає продуктивним — вологим;
 • сприяють пригніченню запального процесу, завдяки чому кашель проходить швидше;
 • пригнічують спазми дихальної системи, даючи змогу мокротинню безперешкодно залишати бронхи;
 • сприяють знищенню вірусів і бактерій, які спричинили розвиток хвороби.

Такі властивості препарату Бронхипрет® були підтверджені численними науковими дослідженнями (3). Але для досягнення терапевтичного ефекту від такого засобу важливо правильно його приймати. Дозування залежить від віку пацієнта

 • сироп можна давати дітям від 2 до 5 років, разова доза для них становить 3,2 мл, для дітей віком від 6 до 11 років — 4,3 мл, для дітей віком від 12 років і дорослих — 5,4 мл;
 • розчин дають дітям від 6 до 11 років по 1,6 мл/раз, дітям від 12 до 17 років по 1,8 мл/раз, а дорослим — по 2,6 мл/раз;
 • таблетки можна використовувати дітям від 12 років і дорослим — по 1 таблетці за раз (4)

Прийом усіх форм препарату Бронхипрет® необхідно здійснювати 3 рази на день. Паралельно з прийомом засобу рекомендується дотримуватися посиленого питного режиму.

Якщо виник кашель від кондиціонера, лікування може тривати різну кількість часу. Препарат Бронхипрет® зазвичай призначають на термін від одного тижня. Такий засіб добре переноситься і підходить для застосування в домашніх умовах, він рідкоспричиняє небажані побічні ефекти. Бронхипрет® не має значних протипоказань до використання, зокрема його не рекомендується застосовувати в разі алергії на будь-які компоненти препарату, вагітності та грудного вигодовування.

Коваль Сергій Анатолійович
Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович

Медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“

Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin

САМОЛIКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКIДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ´Я